Wady i zalety okien drewnianych

Okna drewniane są ponadczasowe i eleganckie. Zachwycają estetyką, ale nie tylko wygląd sprawia, że od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich montaż przynosi też wiele praktycznych korzyści, niemniej w świadomości wielu utarło się sporo błędnych przekonań o ich eksploatacji. Co jest prawdą, a co mitem? Dziś postaramy się rozwiać wątpliwości, przedstawiając zalety i wady drewnianej stolarki.

Dlaczego montaż okien drewnianych to dobry wybór?

Wbrew obiegowym opiniom okna drewniane cechuje trwałość. Drewno, poddawane konserwacji, jest długowieczne i nie traci właściwości nawet w wyniku ekspozycji na zmienne warunki atmosferyczne. Okna drewniane nie odkształcają się pod wpływem wilgoci ani promieniowania UV. Cechują je także dobre właściwości izolacyjne. Drewno ma niski współczynnik przenikania ciepła, przez co montaż okien drewnianych gwarantuje oszczędności na ogrzewaniu.

Ponadto stolarka drewniana świetnie izoluje dźwięki dobiegające z zewnątrz. Jako producent okien drewnianych dajemy zatem gwarancję ich funkcjonalności i niezmiennego wyglądu przez lata. Zapewniamy również, że okna drewniane pasują do większości stylów aranżacyjnych. Dobrze się prezentują zarówno w zabudowaniach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Są przy tym sztywne, dzięki czemu znajdują zastosowania nawet w dużych przeszkleniach.

Czy okna drewniane mają jakieś wady?

Dla wielu osób wadą okien drewnianych jest ich uciążliwa konserwacja. I o ile bez niej trudno mówić o długiej żywotności stolarki drewnianej, o tyle warto pamiętać, że okna z drewna są fabrycznie zabezpieczane przed działaniem czynników zewnętrznych, a zabiegi konserwacyjne wykonuje się jedynie okresowo. Poza tym na ich niekorzyść może wskazywać wysoka cena, zwłaszcza w porównaniu z oknami PVC. Ta jednak jest adekwatna do jakości.

Facebook